جت پرینترها keyboard_arrow_left

قطعات keyboard_arrow_left

مواد مصرفی keyboard_arrow_left

نمونه چاپ keyboard_arrow_left

سرویس keyboard_arrow_left

جت پرینتر

جت پرینتر

نیازهای صنایع مختلف و پیشرفت های فن آوری باعث می شود که شرکت های معتبر ساخت جت پرینتر دستگاه های جدیدی طراحی و تولید کنند و راهی بازار صنایع مختلف کنند.در این دستگاه های جت پرینتر شرکت های معتبر لینکس، دومینو، ایماژ، های پک ، کی جی کی ، ویدیو جت معرفی شده است.

جت پرینتر چیست

برای اینکه بدانید جت پرینتر چیست تا انتهای این متن همراه ما باشید. دستگاه های جت پرینتر در اکثر کارخانه ها، و کارگاه ها و محیط های تولیدی دیده می شوند. هر محصولی در انتهای خط تولید نیاز به درج اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید و انقضا، قیمت مصرف کننده، شماره سری محصول، آرم و لوگو، بارکد و … دارد. این وظیفه توسط چاپگرهای صنعتی که جت پرینتر صنعتی نامیده می شوند، انجام می شود. تولید کنندگان علاوه بر درج اطلاعات محصول برای رویت و استفاده مصرف کنندگان و یا ثبت اطلاعات مربوط به خط تولید، از این دستگاه ها برای جلوگیری از کپی و تقلب محصول استفاده می کنند. برای مثال با استفاده از جوهرهای UV جت پرینتر می توان عبارت نامرئی بر روی محصولات چاپ کرد، همچنین اطلاعات خط تولید نیز معمولا برای شناسایی محصول اصلی از تقلبی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد جت پرینتر در صنایع مختلف

در صنایع غذایی و دارویی و در کل صنایعی که محصولات دارای تاریخ انقضا هستند، درج تاریخ از کارکردهای مهم و ضروری دستگاه جت پرینتر است. در گروهی دیگر از صنایع درج آرم و لوگو ممکن است در اولویت قرار داشته باشد. در کل دستگاه های جت پرینتر صنعتی در صنایع مختلف از بسته بندی و کارتن سازی گرفته تا صنایع آرایشی بهداشتی لوله و اتصالات، بطری های پلاستیکی و قوطی های فلزی و شیشه ای و همچنین بسته های پت ، قطعات خودرو ، صنایع قوطی سازی ، صنایع غذایی و نوشیدنی و … استفاده می شود. برای آشنایی با کاربرد دستگاه های چاپگر صنعتی در صنایع مختلف به صفحه صنایع مرتبط مراجعه کنید.

نحوه کارکرد پرینترهای صنعتی به این شکل است که پس از مکش جوهر توسط پمپ از مخزن جوهر ، جوهر به سمت غلظت سنج دستگاه جت پرینتر هدایت می شود پس از اندازه گیری غلظت جوهر با درصد مناسبی از میکاپ ترکیب شده تا به غلظت مناسبی برسد و جوهر پس از عبور از فیلترهای چند گانه به هد یا همان نازل دستگاه هدایت شده و در هد دستگاه با تکنولوژی نقطه نگار و برنامه ای که به دستگاه داده شده متن مورد نظر با کمترین میزان هدر رفت به روی محصول پرتاب می شود ، اضافه جوهر توسط لوله ای به نام گاتر مکش شده و دوباره به سیستم جوهر بر می گردد.

سئوالات متداول